Náročné 4 dny

09.07.2012 10:53

Máme za sebou náročené 4 dny „volna“ se spoustou nových zážitků a zkušeností. Ve čtvrtek se za námi přijeli podívat Lucka s Honzou a Atreyem. Fotky z koupání jsou už nahrané na rajčátku. Atrey krásně Dexe namotivoval do plavání a myslím, že si to oba náramně užili. Doufám, že je zase brzy uvidíme. Jsou to milí lidé a Atrey je nádherný pes.

Dexík se naučil chodit na balkon a nejraději by tam byl nasáčkovaný pořád. Drbna jedna.

V pátek jsme jeli na výlety za členy rodiny a znovu se projevil Dexův názor. V jedné domácnosti se mu jeden člen vyloženě nelíbil a Dex to projevoval vrčením, štěkáním a zježením se. V druhé domácnosti byl naprostý opak. Lísal se, olizoval lidi, mno prostě úžasné dokonalé štěňátko. Jeden by až nevěřil, jak může takový mladý pes mít takto dvě naprosto rozdílné tváře, ač má z každé domácnosti jen a jen dobré zkušenosti.

Sobotu Dexík strávil se společnosti dětí a u vody. Děti má rád a vše proběhlo v naprostém pořádku, žádný náznak nějaké agresivity, nic. Pouze pokud už bylo hluku a objímání moc, odklonil hlavu na druhou stranu a to už jsem zasáhla a vykázala hyperaktivní dítko dál od pejska, který už očividně potřeboval chvilku oddechu. Přecejen není na tolik povyku, hluku, skákání, mávání věcmi apod. Zvyklý. U vody byl velmi opartný a poctivě dítka obíhal, když běžel pro hození klacík. Dával velký pozor, aby nebylo dítě „sestřeleno“ :)

V neděli jsme měli doma malou neteř Elišku. Jsou jí tři roky. Eliška se ho zezačátku hodně bála (je cca stejně velká jako on :) ) a tak byl Dex poslán na místečko. Po příchodu mojí sestry už jsme povolili běžný kontakt, kdy maminka Elišce vysvětlila, jak se k pejskouvi má a nemá chovat, co má a co nemá dělat. Vše proběhlo v naprostém pořádku a Eliška nakonec Dexíka v pohodě hladila po hlavičce :)

V neděli už jsme pak jen absolvovali cestu zpět do Brna. Dex zvládá cestování autem naprosto bravurně. Sedí nebo leží v kufru a člověk o něm celou cestu neví.