Cvičák

18.11.2012 23:38

Dnešní dopoledne jsme strávili s Tomášem a jeho psíkem Dantem na cvičáku v Židlochovicích. Na jednu stranu jsem se tam moc těšila, na druhou jsem měla trochu obavy. Sehnat dobrý cvičák je poměrně náročná záležitost a zvláště v případě, že máte plemeno, které nesnese dryl. Musím ale uznat, že se Tomášovi tento náročný výkon podařil na výbornou. Přijeli jsme na místo před desátou hodinou a pomalu se seznámili s novým prostředím, lidmi a některými psíky. Pak jsme dostali povel nechat pejsky vyběhat. Měla jsem trochu obavu, jelikož Dex má poslední dobou období, že si dokazuje na psech, samcích. Ač bylo na místě několik pejsků různého věku a ras, proběhlo to v klidu. Dex si krásně hrál nejen s fenkami a štěňátky, ale i ČVčky. Prostě malé, krásné, roztomilé, flekaté štěňátko. 

Psíci se trochu proběhli na krásné travnaté ploše a pak jsme šli zkoušet základy vyhledávání. Jelikož většina pejsků neumí ještě štěkat na povel a nic podobného nikdy nezkoušeli, zkoušeli jsme dvakrát "vyhledání" na krátkou vzdálenost a s neztracením očního kontaktu. My jsme to už sami zkoušeli, ale jen párkrát. Jelikož se Dexovi schovávám i při běžných procházkách, hledá mě už hlavně nosem a ne očima. Po vypuštění si tak štěkl na povzbuzení (což dělá mimochodem kdykoliv vybíhá, ať už jde o coursing, aport....), doběhl ke mě s drobnými obtížemi mě nakonec vyštěkal :) Tenhle nácvik jsme si zkusili dvakrát a pak jsme nechali pejsky opět trošku odreagovat před následujícími obranami. Ty jsme zatím nezkoušeli. Ani nevím, jestli je dělat chci a musím si to promyslet. Dex si tak trénoval odložení a "agiltáckou" kladinu, po které běhal sem a tam jak ďas :) Bylo nám řečeno, že on by byl na obrany určitě skvělý a bylo by dobré to s ním zkusit. Tak ještě uvidíme. Výcvik je veden vyloženě přes hru a kdykoliv je náznak agrese vůči člověku, i ze strachu, okamžitě se výcvik ukončuje. To, a fakt, že  Dex prostě lidi bezmezně miluje, je skutečnost, která mne povzbuzuje k tomu, to s ním příště zkusit.

Po obranách jsme si dali poslušnost ve skupince 4 psovodů se psy. Bylo neskutečně vidět, jak Dex všechny ty povely ovládá, ale není zvyklý cvičit s jinými psy. Hlavně se hodně otáčel na skupinku dělající ještě obrany v prostoru za plotem. Všechno ale nakonec udělal i když s menším nesoustředěním :D

Naši první návštěvu na tomto cvičáku považuji za zdařilou. Líbí se mi přístup výcvikářů, lidé jsou milí, psi jsou vychovaní a až na drobné potyčky v rámci pubertálních výlevů stejně starých výrazných jedinců proběhlo vše bez poskvrnky. Doufám, že se nám příští víkend podaří se sem dostat znovu:)

Děkujeme KK Židlochovice :)

 

Aktualizovány sekce Dexter a psi, Výcvik, Dospívání a Pohyb